ERMENAi?? TAAzNAK PARTAi??SAi??ai??i??NDEN NE FARKLARI VAR?

ERMENAi?? TAAzNAK PARTAi??SAi??ai??i??NDEN NE FARKLARI VAR?

levitra 20mg tablets HDP'LAi?? vekil Garo Paylan bakAi??nAi??z ne diyor: "Seçim bildirgesini yazan kiAYiler arasAi??ndaydAi??m. Ermeni SoykAi??rAi??mAi?? demek yetmeyecekti, Süryani, Pontus ve baAYka soykAi??rAi??mlar da vardAi??; biz bütün soykAi??rAi??mlarla ilgili yüzleAYme komisyonlarAi??nAi??n kurulmasAi??nAi?? ve devletin özür dilemesini, seçim bildirgemizde geçirdik".

Türklerin Ermeni soykAi??rAi??mAi?? ile birlikte SüryanAi??, Pontus ve (AYimdilik aklAi??na gelmeyen) diAYer soykAi??rAi??mlarAi?? yaptAi??AYAi??nAi?? söyleyen Paylan ve diAYer HDP milletvekillerinin, 1908 OsmanlAi?? Meclis-i MebusanAi??’ndaki Ermeni milletvekilleri isyancAi?? PastAi??rmacAi??yan Karekin’den, Hampartsum BoyacAi??yan’dan ne farklarAi?? var?

Bu bildiriyi hazAi??rlayan milletvekilleri "Büyük Türk Milleti huzurunda namusum ve AYerefim üzerine yemin ederim" diye ant içtiler!

TBMM’de Ai??stiklal MarAYAi?? okunurken, HDP milletvekilleri lütfetmiAYler, ayaAYa kalkmAi??AYlar ama Ai??stiklal MarAYAi??nAi?? okumuyorlar.


O Ai??stiklal MarAYAi?? Milli Mücadele’nin en zor günlerinde yazAi??ldAi??. HanAi?? Ai??stiklal SavaAYAi??’nAi?? hep birlikte kazanmAi??AYtAi??k?

MedyanAi??n epey zamandan beri demokrat lider olarak cilalayAi??p parlattAi??AYAi?? DemirtaAY, Ai??stiklal MarAYAi??’na saygAi??sAi??zlAi??AYAi??n mazeretini bakAi??n nasAi??l bulmuAY: "Ai??stiklal MarAYAi??'nAi??n maneviyatAi??nAi??, kaynaAYAi??nAi?? bilmiyor deAYiliz. Herkes öyle düAYünmüyor olabilir ama bir Ai??rkçAi?? dayatma olarak da yapAi??lmamalAi??. "Kahraman Ai??rkAi??ma bir gül, ne bu AYiddet bu celal" diyen bir marAYtAi??r. Hangi Ai??rktan söz ediyor o? Bu bir Ai??rkçAi?? dayatma olarak yapAi??lmamalAi??.?"

Milli marAY hangi ülkede her isteyene göre yazAi??lAi??yor? Gazi Meclis ve M. Kemal’in askerleri Türk milletinin kahramanlAi??AYAi??nAi?? yedi düvele kabul ettirdiler, sen de kim oluyorsun?

 

Ai??stiklal MarAYAi?? Ai??rkçAi??, (!) peki, Türkiye Cumhuriyeti’nin, Türk milletinin AYan ve AYerefini temsil eden bayrak da mAi?? Ai??rkçAi??? HDP’nin Mitinglerinde, toplantAi??larAi??nda Türk bayraAYAi?? yok? Neden binalarAi??nAi??za halk zorla bayrak asAi??yor?

 

Avrupa Ermenilerinin HDP’ye oy istemesi boAYuna deAYil. Adalet ve Demokrasi Ai??çin Avrupa Ermeni Federasyonu ((EAFJD), seçim öncesinde HDP’yi desteklediAYini ilan etmiAYtir.AGOS HABER Gazetesi’nin 04 Haziran 2015 tarihli haberine göre,AB kurumlarAi??nda, Ermenilerin haklarAi??nAi??, kültürünü savunmak ve sözde Ermeni SoykAi??rAi??mAi??’na adil bir çözüm üretmek amacAi??yla kurulmuAY olan Ermeni örgütü HDP’yi niçin desteklediAYini AYöyle açAi??klAi??yor:

“Önceki yerel seçimlerde – o zamanki adAi??yla – BDP tarafAi??ndan bölgeye davet edilmiAYtik. Heyetimiz Van’da aAYAi??rlandAi??; orada gördüklerimiz bize umut verdi ve bizde deAYiAYim iradesi oluAYtu. Kürt siyasi hareketinin liderlerinin, Kürtlerin Ermeni SoykAi??rAi??mAi??’ndaki rolünden dolayAi?? Ermeni halkAi??ndan defalarca özür dilediAYini unutmayalAi??m.”

Ancak ayrAi??lAi??kçi Kürt-Ermeni iAYbirliAYi Birinci Dün SavaAYAi??’ndan sonra baAYladAi??. Paris KonferansAi??’nda DoAYu Anadolu’yu paylaAYma teklifinde bulundular.

  Order

Order “Azeyh Said isyanAi??ndan kaçanlar, 5 Ekim 1927’de, Lübnan’Ai??n Bihamdun kentinde Ermenilerle birlikte ‘Hoybun’ adAi??yla gizli bir örgüt kurdular. Hoybun; Kürtçe ‘istiklal’, Ermenice ‘Ermeni yurdu’ anlamAi??nAi?? taAYAi??yordu. Bu örgütle ilk kez ve resmen Ermeni TaAYnaksutyun Partisiyle siyasi Kürtçüler bir araya gelmiAY, Türkiye Cumhuriyeti’ne karAYAi?? bir ittifak kurmuAYlardAi??.


Bu toplantAi??da; biri Kilikya’da (Adana ve çevresi), diAYeri Erivan çevresinde olmak üzere iki Ermeni devleti ve bunlar arasAi??nda bir Kürt devleti kurulmasAi?? kararAi?? alAi??ndAi??.

Hoybun; temeli ve çatAi??sAi?? Ermeni, siyasi fikri Ai??ngiliz ve piyonu Kürt olan bir gizli örgüt olarak tarihe yazAi??lmAi??AYtAi??.. exhamaster sensitive

 

Pills Hoybun’un kuruluAY toplantAi??sAi??na Ermeniler adAi??na TaAYnak  Sutyun Partisi tam yetkilisi Vahan Papazyan; ayrAi??lAi??kçAi?? Kürt cephesi adAi??na ise Palu’dan Azeyh Ali RAi??za, Dr. Azükrü Sekban, C.Ali Bedirhan ….. gibi aAYiret liderleri katAi??lmAi??AYtAi??r.

 

Burada ismi geçen Vahan Papazyan; 1892 yAi??lAi??nda, Tiflis’te kurulan Ermeni TaAYnak Örgütü’nün merkez komite üyesi ve kendisi aslen Van yöresi Ermenilerindendir.” (www.sarizeybekhaber.com.tr/…/hdpninhoybunlabirbagivarmi-h24..).

 

Hoybun’un, 1927 Ekim’de Kurultay’Ai??nda Kürtlerin ve Ermenilerin temsilcileri Türkleri ortak düAYman kabul ettiler.

Bugün HDP’nin Ermeni sözde soykAi??rAi??mAi??nAi??n Türkiye'deki lobisini oluAYturuyor olmasAi?? tesadüf deAYildir.

bestina buy ABD BaAYkanAi?? Wilson, KasAi??m 1917’de, bundan 98 yAi??l önce; “Türkiye, galip devletler arasAi??nda paylaAYtAi??rAi??lmamalAi?? ve Pills orada, Ai??rklara göre özerk yönetimler kurulmalAi??” kararAi??nAi?? aldAi??. Ancak Mustafa Kemal’in askeri dehasAi?? bu ABD projesinin hayata geçmesini önlemiAYtir.

DAi??AY odaklarAi??n ve içerde ihanet edenlerin yoAYun kAi??AYkAi??rtma ve desteklerine raAYmen 98 yAi??l önce baAYarAi??lamayan Kürdistan yine kurulamayacaktAi??r. Bu topraklar çok ihanetler görmüAYtür, bu da atlatAi??lacaktAi??r.

"HDP, bir terör örgütü ile iç içe geçmiAY, sadece Türkiye'nin bugününe deAYil, tarihine de düAYman olan bir siyasal parti ve demokrat bir parti deAYil.. AdaylarAi??nAi?? terör örgütü AYeflerinin belirlediAYi bir partinin demokrat olduAYunu söylemek en azAi??ndan gülünçtür. http://carretillasbarcelona.net/order-acticin-over

                                                                                

price of uroxatral 10 mg       Nizamettin TORUN

TES Artvin Azube Dent. Kur. BAYk.

 



Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir