Kıbrıs, Girit Olmasın!

Kıbrıs, Girit Olmasın!

SavaAYta kazanAi??p masada kaybetmek denince akla Girit adasAi?? gelir. Onun için, hayatAi??nAi?? KAi??brAi??s davasAi??na adamAi??AY olan merhum DenktaAY, sAi??k sAi??k “KAi??brAi??s, Girit olmasAi??n” diye uyarAi??da bulunurdu.   

Cenevre’de KAi??brAi??s’Ai??n geleceAYini belirleyen görüAYmelerde sona yaklaAYAi??ldAi??. Bu görüAYmelerde birçok konuda uzlaAYma saAYlandAi??AYAi?? bildiriliyor.

online Pills Order

BasAi??nda yer alan haberlere göre, KAi??brAi??s’ta, yüzde 36 olan Türk topraAYAi?? yüzde 28’e düAYürülüyor. KKTC topraklarAi??nAi??n dörtte biri Rumlara veriliyor.

KAi??brAi??s konusunu yakAi??ndan takip eden S. SomuncuoAYlu uyarAi??yor: En verimli ve stratejik deAYeri yüksek Güzelyurt, Karpaz ve MaraAY gibi bölgeler Rumlara verilmektedir. AyrAi??ca KKTC'ye, 100 bini doAYrudan, 60 bin de mülklerine dönme bahanesiyle Rum yerleAYtirilecektir. Buna karAYAi??lAi??k 1974'ten sonra KKTC vatandaAYAi?? olan Türklerin önemli bir kAi??smAi?? Adadan çAi??karAi??lacaktAi??r. Öte yandan garantörlük süresini 15 yAi??la indiren ve sadece Türkleri koruma ile sAi??nAi??rlandAi??ran Rum önerisi karara baAYlanacaktAi??r. http://lifefortravel.com/isoniazid-price-philippines/
 

Sözde çözüm gerçekleAYirse, RumlarAi??n da istediAYi gibi, KAi??brAi??s Türkü kendi vatanAi??nda azAi??nlAi??k durumuna düAYecek, Türkiye Ege’ye ilaveten güneyden de kuAYatAi??lmAi??AY olacaktAi??r. Sonuçta, DoAYu Akdeniz'deki stratejik denge Türkiye aleyhine bozulacaktAi??r.

Rum tarafAi?? Ai??srarla Türkiye’nin garantörlüAYünün kaldAi??rAi??lmasAi??nAi?? ve KAi??brAi??s’tan Türk askerinin çekilmesini talep etmektedir. Oysa KKTC ve KAi??brAi??s Türklerinin en büyük güvencesi Türkiye’nin garantörlüAYü ve adadaki Türk askeridir.

Buna karAYAi??lAi??k Adadaki Ai??ngiliz ve Yunan askeri üslerinin ve askerlerinin hiç gündeme gelmediAYini görüyoruz.

KAi??brAi??s, Türkiye’nin güvenliAYi ve Akdeniz’de ekonomik haklarAi??n korunmasAi?? bakAi??mAi??ndan tratejik öneme sahiptir. AdanAi??n Türkiye’ye uzaklAi??AYAi?? 65 km, Yunanistan’ uzaklAi??AYAi?? 965 km’dir.

Cheap Atatürk, “Efendiler! KAi??brAi??s düAYman elinde bulunduAYu sürece ikmal yollarAi??mAi??z tAi??kanAi??r. KAi??brAi??s'a dikkat ediniz. Bu ada bizim için çok önemlidir" KAi??brAi??s’Ai??n Türkiye için önemini vurgulamAi??AYtAi??.

DoAYu Akdeniz’deki gaz ve petrol kaynaklarAi?? Rum-Yunan ikilisinin ötesinde birçok ülkenin iAYtahAi??nAi?? kabartmaktadAi??r.

purchase ceftin 500mg Her AYeyden önce müzakerelerin Annan PlanAi?? üzerinden yürütülmesi yanlAi??AY olmuAYtur. 2004 yAi??lAi??nda Annan PlanAi?? gündeme getirildi. AKP iktidarAi?? ve AB’nin baskAi?? teAYvikiyle KAi??brAi??s Türkleri Annan PlanAi??’na  “evet”, Rumlar ise “hayAi??r” dedi.

AB, “hayAi??r” diyen KAi??brAi??s Rum tarafAi??nAi?? deAYil, “evet” diyen Türk tarafAi??nAi?? cezalandAi??rdAi??; RumlarAi?? AB’ye tam üye yaptAi??lar, Türklere ambargo devam etti. viagra forum

“KKTC CumhurbaAYkanAi?? Mustafa AkAi??ncAi??'nAi??n kAi??zAi??nAi??n ABD'li bir Rum'la evli olmasAi?? tam bir bahtsAi??zlAi??k örneAYidir. KadAi??n HaklarAi?? DerneAYi BaAYkanAi?? olan eAYi Meral AkAi??ncAi?? AB fonlarAi??ndan 309 bin Euro yardAi??m almAi??AYtAi??r. AkAi??ncAi??'nAi??n bedbahtlAi??AYAi?? veya gafleti RumlarAi??n maaAY verdiAYi iki ismin Türk heyetinde müzakereci olarak bulunmasAi??dAi??r.” (KAi??brAi??s, Girit olmasAi??n – A. Oktay GÜNER, 08.12.2016)

Yugoslavya’yAi?? parçaladAi??lar. Oradan çAi??kan Bosna Hersek’i ikiye böldüler. Kosova’yAi?? SAi??rbistan’dan ayAi??rdAi??lar. Irak’Ai?? böldüler. Suriye’de çalAi??AYAi??yorlar. Türkiye ile uAYraAYAi??yorlar… Ama din, dil ve kültür farklAi?? iki milletten meydana gelen KAi??brAi??s’Ai?? birleAYtirmek için yAi??llardAi??r uAYraAYAi??yorlar!

Cheap vigra 100 mg BM'nin, AB'nin ve ABD'nin, Rusya’nAi??n bugüne kadarki yaklaAYAi??mlarAi??nAi??n ve uygulamalarAi??n tümü, Rumlar lehine, Türkler aleyhine olmuAYtur.

http://www.arkapac.com/?p=7132

“Sözde anlaAYmaya varAi??lAi??rsa Türklerin Adada yaAYama imkânAi?? kalmayacaktAi??r. DoAYu Akdeniz'deki stratejik denge Türkiye aleyhine bozulacaktAi??r. Ege'deki sAi??kAi??ntAi??lAi?? duruma, Akdeniz de eklenecek, Türkiye BatAi??'ya ilaveten, güneyden de kuAYatAi??lmAi??AY, DoAYu Akdeniz'deki alaka ve menfaatlerini yitirmiAY olacaktAi??r. Türkiye; denize kapalAi??, bir kara devleti haline gelecektir.”

http://www.gamemobile.it/indocin-shipping/

Rumlarla federasyon tezine dayalAi?? ve Türk halkAi??nAi?? azAi??nlAi??k statüsüne düAYürecek bir anlaAYma kabul edilemez. 

purchase vasotec

Türkiye, resmen tanAi??dAi??AYAi?? BaAYAi??msAi??z ve egemen Kuzey KAi??brAi??s Türk Cumhuriyeti’nin uluslararasAi?? alanda tanAi??nmasAi?? için çaba göstermelidir. http://arveeproject.com/?p=17044

1959 Zürih ve Londra, 1960 LefkoAYa AntlaAYmalarAi??yla kazanAi??lmAi??AY haklarAi??mAi??z ve statülerimizin deAYiAYmesine asla müsaade edilmemelidir.

KAi??brAi??s bizim için bir seçim meselesi deAYil, topyekûn Türk milletinin varlAi??k sorunudur.
                                                                        
                                                                                      Nizamettin TORUN

 



Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir