Ai??AYretmenler GA?nA?

Ai??AYretmenler GA?nA?

Bir ÖAYretmenler Günü daha geride kaldAi??. Aziirler okundu, nutuklar atAi??ldAi??. Hatta daha önce, “ÖAYretmen ne iAYyapAi??yor, git git gel, beAYenmiyorlarsa baAYka iAY yapsAi??nlar” veya “ÖAYretmen az çalAi??AYAi??yor, çok maaAY alAi??yor” demiAY olanlarAi??n,24 KasAi??m’da öAYretmenler  hakkAi??ndaki övgülerini gözlerimiz yaAYararak dinledik. 

 

lexapro online no rx "Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli kültürdür" diyen Atatürk, Türk devriminin temeline "eAYitimi" yerleAYtirmiAYtir.

EAYitimin odaAYAi??nda ise öAYretmen vardAi??r. Purchase
buy pills
Atatürk, bir taraftan KurtuluAY SavaAYAi??'nAi?? idare ederken, diAYer taraftan savaAY sonrasAi??ndaki "eAYitim savaAYAi??nAi??n" hazAi??rlAi??klarAi??nAi?? yapmAi??AYtAi??r.

25 KasAi??m 1920'de TBMM'de alAi??nan bir kararla öAYretmen ve öAYrencilerin askerlik görevleri ertelenmiAYtir. Yani, Atatürk, bir ölüm kalAi??m mücadelesi olan KurtuluAY SavaAYAi??'na öAYretmen ve öAYrencileri almamAi??AYtAi??r; onlarAi??n çok daha önemli bir savaAYAi??, "eAYitim savaAYAi??nAi??" kazanmalarAi??nAi?? istemiAYtir.

Bugün, Türkiye ekonomisiyle dünyada ilk 20 ülke arasAi??na giriyor. Ancak, eAYitim, okur-yazar oranAi??, saAYlAi??k, yaAYam düzeyi, çocuk haklarAi?? doAYrultusunda hazAi??rlanaan “Ai??nsani GeliAYme Göstergesi”nde 72. sAi??rada yer almaktadAi??r.

Türkiye, OECD ülkeleri arasAi??nda çalAi??AYmayan ve okumayan gençler alanAi??nda, yüzde 35 ile en yüksek oranla diAYer ülkeleri geride bAi??raktAi??.

Türkiye’de çalAi??AYmayan ve eAYitim/öAYretim görmeyen kadAi??n oranAi?? yüzde 46.

OECD ortalamasAi??nda bu oran yüzde 18.
 

cheap bentyl drug ÖAYretmenler Gününde atanamayan yüz binlerce öAYretmeni hatAi??rlayan olmadAi??. Halbuki her yAi??l on binlerce öAYretmenin ücretli olarak çalAi??AYtAi??rAi??ldAi??AYAi??nAi?? biliyoruz.

online

Yine 24 KasAi??m’da, menfur darbe giriAYimi sonrasAi?? açAi??AYa alAi??nan on binlerce öAYretmenin çilesi devam ediyor. bystolic generic equivalent
cheapest generic viagra prices online generico de betnovate creme
Azüphesiz ki bu öAYretmenlerden FETÖ ile hiçbir baAYlantAi??sAi?? olmayanlar vardAi??r.

Milli EAYitim BakanAi??; “suçsuz olanlar döner” diyor.
Ne zaman? Kahpe saldAi??rAi??nAi??n üzerinden 4 aydan fazla zaman geçti.

 

http://pegasus-is.com/2018/03/17/generic-diclofenac-sodium/

Sadece açAi??AYa alAi??nan bu öAYretmenler periAYan olmuAY deAYil, bu öAYretmenlerle beraber öAYrenciler de cezalandAi??rAi??ldAi??. Dersleri boAY geçen öAYrenciler TEOG sAi??navlarAi??na girdi.
 

Halbuki, göreve iade edilen 6 bin öAYretmen gibi açAi??AYa alAi??nmAi??AY öAYretmelerin de soruAYturmalarAi?? pekala görevleri sAi??rasAi??nda yapAi??labilir.

Milli Mücadele sAi??rasAi??nda valilere genelge göndererek “okullarAi?? açAi??k tutun, öAYretmenlerin maaAYlarAi??nAi?? ödeyin” diye emir veren M. Kemal’i rahmetle anAi??yoruz.


GeldiAYimiz nokta itibarsAi??zlaAYtAi??rAi??lmAi??AY, iAY güvencesi elinden alAi??nmAi??AY, mevsimlik iAYçi konumuna getirilmiAY öAYretmen ve her yönüyle sorunlu, dökülen bir eAYitim… 

EAYitimin sorunlarAi?? aAYAi??rlaAYarak devam ediyor.

 

VALAi??YAi?? HEMEN GÖREVDEN ALIN Order

 

Pills

1927 yAi??lAi?? Cumhuriyet BayramAi??. Kastamonu'da bayram dolayAi??sAi??yla balo veriliyor. AkAYam vali biraz gecikerek salona geliyor. Herkes ayaAYa kalkAi??yor, ancak genç bir köy öAYretmeni valinin geldiAYini fark edemeyerek ayaAYa kalkmakta gecikiyor. Vali bey onu görüyor, balo sona erdiAYinde Milli EAYitim Müdürünü yanAi??na çaAYAi??rtAi??p o öAYretmenle ilgili soruAYturma açmasAi??nAi?? istiyor.

Milli EAYitim Müdürü öAYretmenin iyi niyetli olduAYunu bildiAYinden yüzeysel bir soruAYturma açtAi??rAi??yor ve olayAi?? unutturmaya çalAi??AYAi??yor; fakat vali olayAi??n peAYini bAi??rakmAi??yor.

Müdür çok zor durumda kalAi??yor. OlayAi?? BakanlAi??AYa yansAi??tAi??yor. Milli EAYitim BakanlAi??AYAi?? da valinin fazla alAi??nganlAi??k gösterdiAYi kanAi??sAi??na varAi??yor.

Bu durum görüAYülürken Atatürk BakanlAi??k'tadAi??r. Yetkililer kendi aralarAi??nda yavaAY sesle konuAYurken O pencereden dAi??AYarAi?? bakmaktadAi??r. 

– '' Ne oluyor? '' diye soruyor.

OlayAi?? anlatAi??yorlar. ATATÜRK yetkililere;

Buy

– '' Hemen valiyi görevden alAi??n, yapAi??lacak bu kadar iAYimiz varken genç bir öAYretmenle uAYraAYan valiyle bir yere varamayAi??z” diyor. 


                                                                                        Nizamettin TORUN



Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir