Türk Eğitim-Sen Şube Yönetiminin İlk Ziyareti Belediye Başkanı Özgün’e Oldu…

Türk Eğitim-Sen Şube Yönetiminin İlk Ziyareti Belediye Başkanı Özgün’e Oldu…

belediye_ziyareti_001Geçtiğimiz Pazar günü yapılan Şube 5. Olağan Genel Kurulu neticesinde seçilen Türk Eğitim-Sen Artvin Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik ziyaretlerinin ilkini Artvin Belediyesi’ne gerçekleştirdiler. Ziyaret sırasında Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün’ün makam odasında CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan’ın da bulunması misafir heyet açısından hoş bir sürpriz oldu.

Türkiye Kamu-Sen Artvin İl Temsilcisi Uğur Özer’in de katıldığı ziyaret programında; Türk Eğitim-Sen Artvin Şube Başkanı İsrafil Bayrak ile Yönetim Kurulu üyelerinden Sendika Şube Sekreteri Fatih Akyurt, Mali Sekreter Mehmet Fatih Karaaslan, Mevzuat Sekreteri Hüseyin Özer, Eğitim-Sosyal İşler Sekreteri Fatih Avcı ile Merkez İlçe Temsilcisi Nizamettin Güneş yer aldılar.

Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen’in Türkiye genelinde ve Artvin’de yapmış olduğu çalışmaları beğeniyle izlediğini söyleyerek, bu anlamlı ziyaret dolayısıyla memnuniyetini ifade edip teşekkür etti. Sivil toplum kuruluşlarının önemi ve gerekliliğine değinen Başkan Özgün, makamının kapılarının Türk Eğitim-Sen’e her zaman açık olduğunu vurgulayarak elinden geldiğince sendikal çalışmalara maddi veya manevi her türlü desteği de vermeye hazır olduğunu söyledi. Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan da Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen’in sendikacılık adına takdir edilecek hizmetler yaptığını belirtip yeni oluşan Şube Yönetimini kutlayarak bu başarılı çalışmaların devam ettirilmesi temennisinde bulundu.

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Uğur Özer, yeni seçilen Türk Eğitim-Sen Şube yönetimini taktim ettikten sonra Artvin ve Türkiye gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.  Özer; Dost Artvin Gazetesi’nde çıkan bir habere göre Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün’ün halkı tahrik ettiği iddiası ile kendisine maden şirketinin 20 bin TL’lik tazminat davası açtığını belirterek, maden şirketinin bu tip davaları da halkı yani bizi tahrik etmektedir dedi. MTA verilerine göre Artvin’de madencilik yapılması öngörülen sahalardan Cerattepe’de 12 milyon 100 bin ton cevherin söz konusu olduğunu söyleyen Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Uğur Özer, bu alandan sadece cevher olarak 605 bin kamyon yükünde bir çıkarımın yapılacağını belirtti. Maden şirketinin, sadece cevheriyle 605 bin kamyonu bulan böylesine devasa miktarda bir toprağı yerinden oynatmanın Artvin’e zarar vermeyeceğini söylemesinin en basit tabiri ile akılla dalga geçmek olduğunu öne süren Özer, “bizleri tahrik eden esas bu durumdur” dedi. Sözlerine ilginç bir karşılaştırma ile devam eden Özer, Futbolcu Ronaldo’ya transfer piyasasında 100 milyon Avro verilirken 17 Şubat 2012’de maden sahasının 97 milyon 638 bin TL’ye ihale edildiğini söyleyerek, “Artvin’e ve Artvin’liye bir futbolcunun dönemlik transfer ücreti kadar dahi değer verilmeyişi de bizi tahrik etmektedir” dedi.

Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün ise, Artvin ve Artvin’de yaşayan insanların geleceği için maden şirketiyle her türlü mücadeleye hazır olduğunu belirterek, “Bizim için Artvin ve bu topraklarda yaşayan insanların sağılığı, yaşama hakkı paha biçilmezdir. Bu memleketin sadece bir insanının bile sağlığına mal olacaksa madene hayır diyoruz. İnsan hayatından daha kıymetli bir şey olamaz” dedi.  Belediye Başkanı Özgün’ün ardından konuşan Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan maden konusuyla ilgili TBMM ve mahkemeler nezdinde yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade ederek, Artvin insanının duyarlılığı ve desteğiyle bu tehlikeyi kovmak için yoğun gayret gösterdiklerini belirtti.

Türk Eğitim-Sen Artvin Şube Başkanı İsrafil Bayrak, Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın TBMM’de kamu çalışanlarının ve Artvin’in sorunlarını gündeme getirmesi yanı sıra özellikle bayrak konusunda gösterdiği hassasiyet dolayısıyla teşekkür etti.  Belediye Başkanı Özgün ise, Türkiye’nin tarihi bir dönemden geçtiğini dile getirerek memleketi böldürmemek için bütün vatandaşların kenetlenmesi gerektiğini, bu anlamda Türk Eğitim-Sen’in bakış açısının ve kırmızı çizgilerinin doğru ve önemli olduğunu söyledi.

Türk Eğitim-Sen Artvin Şubesi Başkanı İsrafil Bayrak günün anısına Belediye Başkanı Emin Özgün’e kısa bir süre önce okullarda okunması yasaklanan, sendikaca özel basımı yapılmış “andımız”ı hediye etti. Başkan Özgün ise bu hediyeye karşılık “çerçeve içinde birçok fotoğraf ve görseli makamımdaki bu duvarlarda astım, bir süre sonra başka gelen çerçeveleri asmak için öncekileri istemeyerek de olsa indirmek durumunda kaldım. Fakat andımız çok önemli ve benim için ayrı bir değer ifade ediyor. Size söz veriyorum bu hediyenizi duvarımdan hiç indirmeyeceğim” dedi.

Belediye Başkanı Özgün’ün makamından ayrılan, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Yönetim Kurulu’ndan oluşan heyet daha sonra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel’i makamında ziyaret ettiler.

Ziyaret dolayısıyla memnuniyetini dile getiren Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, geçtiğimiz Pazar günü yapılan şube genel kuruluna kadar şube başkanlığını yürüten Nizamettin Torun’u basından takip ettiğini ve çalışmalarını takdir ettiğini ifade ederek, aynı başarıların yeni şube başkanı ve yönetim kurulunca da sürdürülmesi temennisinde bulundu. Kendisinin de bir dönem öğretmenlik yaptığını söyleyen Kurtul Özel, eğitim çalışanlarının hakları için faaliyette bulunan Türk Eğitim-Sen’i çalışmaları dolayısıyla kutlayarak tüm sivil toplum kuruluşlarıyla kurumsal olarak yakın ilişkiler kurmak istediklerini ve destek verdiklerini dile getirdi. Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı İsrafil Bayrak günün anısına Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel’e “andımız”ı hediye ederken Başkan Özel almış olduğu bu hediyeyi önemsediğini belirterek makam odasında görülebilecek bir yere asacağını söyledi.

belediye_ziyareti_002 belediye_ziyareti_003  belediye_ziyareti_005belediye_ziyareti_004 belediye_ziyareti_006

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir