Türk Eğitim-Sen Artvin Şubesi’nden Artvin Valisi Sayın Yılmaz DORUK’a ziyaret…

Türk Eğitim-Sen Artvin Şubesi’nden Artvin Valisi Sayın Yılmaz DORUK’a ziyaret…

Türk Eğitim-Sen Artvin Şube Yönetim Kurulu, Artvin Valisi Sayın Yılmaz DORUK Bey’i ziyaret etti. 
Kamu çalışanlarının kamu alanında karşılaştıkları sorunlar ile Artvin’de eğitimde tespit edilen aksaklıklar ve bu aksaklıkların çözümüne dair önerilerinin değerlendirildiği ziyaret, Vali Bey’in eğitim için ortaya koyduğu tavrı, eğitimde başarı ve iş barışı odaklı tavsiyeleri; Artvin eğitiminin yeni bir sinerjiyle yeniden başarıya evrileceğinin işareti olmuştur. 
Türk Eğitim-Sen Artvin Şube Başkanı İsrafil BAYRAK, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Artvin’deki eğitim kurumlarında yaptıkları alan çalışmalarında elde ettikleri veriler ışığında oluşturdukları “Artvin Yerelinde Eğitimde Tespit Edilen Aksaklıklar ve Bazı Hususlara Dönük Çözüm Önerileri” raporunun kapsamı ve muhteviyatı hakkında Artvin Valisi Sayın Yılmaz DORUK Bey’e bilgi verdi. 
Artvin’in geçtiğimiz eğitim-öğretim yılındaki bir nevi fotoğrafı niteliğindeki rapora karşı Vali Bey’in gösterdiği ilgi; milli ruhun inkişafıyla Artvin eğitiminin yeniden öze dönüşü, bilim ve aklın ön plana alınarak başarıya giden yolda taşların yeniden döşeneceğinin habercisi oldu. 
Vali Yılmaz DORUK, kamuda ve eğitim alanında faaliyet yürüten sivil toplum örgütlerinin, sendikaların sorumluluk alıp elini taşın altına koymalarını, eğitimi yönetenlerle iş birliği içerisinde ortaya koyacakları öneri, çalışmaları ve tavsiyeleriyle Artvin eğitiminin asil paydaşları olduklarını göstermelerini istedi.
Bir saat süren ziyaret, Vali Sayın Yılmaz DORUK Bey’in kendisine takdim edilen raporu kabul etmesi ve fotoğraf çekimiyle son buldu.

WhatsApp Image 2019-02-07 at 11.08.58 (7)
WhatsApp Image 2019-02-07 at 11.08.58 (4)
WhatsApp Image 2019-02-07 at 11.08.58 (3)

 

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir