Bilgi Edinme Talebimizin Reddine Yargıdan Tokat Gibi Cevap…

Bilgi Edinme Talebimizin Reddine Yargıdan Tokat Gibi Cevap…

TÜRK EĞİTİM–SEN Artvin Şubesi olarak Artvin Milli Eğitim Müdürlüğüne 29/09/2017 tarihinde  4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında Artvin il merkezi ve ilçelerinde kaç şube müdürlüğü olduğu ve kaç şube müdürünün görev yaptığını sorduk.

Maalesef, Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bu konu hakkında bilgisinin ve kaydının bulunmadığı "istenilen bilginin niteliği gereği ayrı veya özel bir çalışma araştırma, inceleme ya da analiz gerektirdiği" gerekçesiyle bilgi edinme isteğimize olumsuz cevap vermiştir.

Artvin gibi merkez de dahil olmak üzere 9 ilçesi bulunan bir kurumda ilimizde kaç milli eğitim şube müdürü normunun bulunduğuna cevap verebilmek için Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün "Ayrı ve Özel Bir Çalışma" yapması gerektiği tarafımıza ve mahkemeye savunma olarak verilmiştir.

T.C. Ankara 15. İdare Mahkemesi, Türk Milleti Adına verdiği kararında;
Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğünden istenilen şube müdürü norm kadro sayılarının idarede mevcut olduğunun açık olduğu ,istenilen bilginin niteliği gereği ayrı veya özel bir çalışma araştırma, inceleme ya da analiz gerektirmeyeceği gerekçesiyle dava konusu işlemin iptaline karar verilmiştir.

Bilgi edinme taleplerimize cevap vermeyen yetkilileri bir kez daha uyarıyoruz. Hukuku, eğip bükmeden Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne, Türk Milli Eğitimi'ne hizmet etmeye davet ediyoruz.

Yargı Kararı için tıklayınız.l

 

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir