“2 MİLYON 600 BİN MEMURUN HAKLARINI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“2 MİLYON 600 BİN MEMURUN HAKLARINI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Türk Haber-Sen Genel Başkanı Sedat Yılmaz ve başkan yardımcıları Musa Karabina, İlhan Yaman Anadolu turnesi kapsamında Artvin’e gelerek Türkiye Kamu Sen ve Türkiye Eğitim Sen Artvin Şube Başkanı İsrafil Bayrak, Türk Sağlık Sen Artvin Şube Başkanı Hüseyin Kocaman, Türk Diyanet Vakıf Sen Artvin İl Temsilcisi Abdurrahman Yıldız, Türk Tarım Orman Sen İl Başkanı Erdal Er, Türk Haber Sen Artvin İl Temsilcileri Oğuzhan Aslan ve Ömer Özer ile Türkiye Kamu Sen binasında bir araya geldi.

Toplu sözleşme sürecinde neler kazanıldı neler kaybedildiğine dair ülke genelinde çalışmalar yapıp bunlar hakkında sendika üyelerini bilgilendirmek için yaptıkları çalışmalar bağlamında Artvin’e gelen Türk Haber-Sen Genel Başkanı Sedat Yılmaz, Türkiye Kamu-Sen’in geçmiş 7 yıldaki kazanımlarının diğer sendikaların kazanımlarının 2 katı olduğuna vurgu yaptı.

Hükümetin 7 yıllık toplu sözleşme sürecinde almış olduğu yüzde 65’lik teklifi Kamu Sen olarak yüzde 65’ten yüzde 200’e çıkardıklarını buna karşılık diğer sendika ( memur-sen ) bu yüzde 65’lik teklifi yüzde 102’ye çıkardığını belirten Türk Haber-Sen Genel Başkanı Sedat Yılmaz, burada Türkiye Kamu-Sen’in başarısı ortadadır dedi.

MEMUR SEN TOPLU SÖZLEŞMEDEKİ MADDELERİNİ UYGULATAMIYOR!

Türkiye Kamu-Sen’in geçmiş dönemlerde toplu görüşmelerde altına imza attığı bütün maddeleri tek tek uygulattığına dikkat çeken Genel Başkan Yılmaz, “  Türkiye Kamu-Sen olarak toplu görüşmeler de altına imza attığımız tüm maddeleri uygulatıyoruz. Memur-Sen ise toplu sözleşme olmasına rağmen imzaladıkları maddelerin tamamını uygulatamadıkları aşikârdır. 21 madde yapılacak, görüşülecek diye bekliyor ve yeni sözleşme masasına taşınmıştır. Öncelikle eski toplu sözleşmelerde ki kazanımların uygulanması gerekiyor” dedi.

SÖZLEŞMEDE TÜRKİYE KAMU SEN YETKİLİ OLMASA DA KAMU ÇALIŞANLARININ HAKLARINI ADIM ADIM TAKİP EDECEĞİMİZİ TÜM KAMUOYUNA DUYURDUK.”

Yılmaz, “ Türkiye Kamu- Sen olarak bu toplu sözleşmelerde yüzdelik zamlarda reel kalıpların önlenmesi, yüzdelik zammı arttı aşarsa enflasyon farkı veriliyor. Bu da sıfır zam demektir. Türkiye kamu sen olarak sürekli büyüyen pastadan payımızı istiyoruz. Bu büyümeden 150 artı yüzde 3 bir büyümede istiyoruz. Bu son toplu sözleşmede Türkiye Kamu Sen yetkili olmasa da kamu çalışanlarının haklarını adım adım takip edeceğimizi tüm kamuoyuna duyurduk.”

MEMUR’SEN’İN 1 MİLYONA YAKIN ÜYESİ OLSA DA BUNLAR ZORUNLU ÜYEDİR!

Kimsenin Memur Sen’e güvenmediğini belirten Yılmaz, “ Türkiye’de güvenilir tek bir sendika var o da Türkiye Kamu Sen’dir. Memur Sen’in bir milyona yakın üyesi olsa da bunların çoğu zorunlu üyedir. Güneş balçıkla sıvanmaz, bunu herkes biliyor. İnsanların gözü kulağı Türkiye Kamu Sen’dedir.

Türkiye Kamu Sen olarak Anadolu turnesindeyiz. İl il gezip arkadaşlarımızı ziyaret edip sorunlarını dinliyoruz. Bu sıkıntıları derleyip gerekli yerlere götürüp çözümler bulmak için çalışıyoruz.

“ÇALIŞIP, ÜRETİP HAK ETTİĞİMİZİN KARŞILIĞINI İSTİYORUZ”

Türkiye Kamu Sen ilkeleri bellidir. Çalışıp, Üretip Hak Ettiğimizin Karşılığını İstiyoruz. Bütün memurlar aslında sendikacılığın ne olduğunu biliyorlar. Günü birlik menfaatleri bırakıp kitlesel menfaatlere önem vermek gerekiyor. Türkiye genelinde ki 2 buçuk milyon memurun hakkını ayrım yapmaksızın savunan bir Kamu Sen var. Sendikacılığı gerçek amacına uygun olarak yapıyoruz. Türkiye’de 2 milyon 600 bin  memur var.  Buradan Türkiye Kamu-Sen olarak tüm memurlarımıza sesleniyoruz. Bizim üyemiz olsun olmasın, biz bütün memur arkadaşlarımızın haklarını bundan önce savunduğumuz gibi bundan sonra da savunacağız. Biz yalnızca sendikayız. 400 bin üyemizle haklarımızı savunmaya devam edeceğiz. “ diye konuştu.

TÜRK HABER-SEN GENEL BAŞKANI SEDAT YILMAZ VE GENEL BAŞKAN

YARDIMCILARIMIZA, ÜYELERİMİZE VE BASINIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Türk Haber-Sen Genel Başkanı Sedat Yılmaz’ın ardından kısa bir açıklama ve teşekkür konuşması yapan, Türkiye Kamu Sen ve Türkiye Eğitim Sen Artvin Şube Başkanı İsrafil Bayrak, Türkiye Haber Sen Genel Başkanı Sedat Yılmaz ve Genel Başkan Yardımcıları Musa Karabina, İlhan Yaman’ı Artvin’de ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek “ Türkiye Kamu Sen yerinde durmayan, ülkenin hassasiyetlerini ve kamu çalışanlarının menfaatlerini ülkenin bekası için ayakta tutmaya çalışan milli ve hassasiyetleri olan bir sivil toplum örgütü olduğunu belirtti.

Her şeyin bir bedeli var diyen Türkiye Kamu Sen ve Türkiye Eğitim Sen Artvin Şube Başkanı İsrafil Bayrak, “ Çalışıyoruz, Üretiyoruz, Hak Etmeye çalışıyoruz, Hak ettiğimizi de söke söke alacağız. Genel başkanlarımız bunun önderleri bizler de uç beyleri olarak kamu çalışanlarımızın haklarını kimsenin birilerine peşkeş çekmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi.

????????????????????????????????????

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir