RAMAZAN BAYRAMI’MIZ KUTLU OLSUN

RAMAZAN BAYRAMI’MIZ KUTLU OLSUN

"Allah’ı düşünüp, bizlere bahşettiği nimetlere şükrederek idrak ettiğimiz bir Ramazan ayını geride bırakıyor, dostluklarımızı geliştireceğimiz, küskünlükleri, kırgınlıkları yok edeceğimiz, tanıdık tanımadık demeden, hiç kimseyi ayırt etmeden milletçe sevgiyle kucaklaşacağımız bir Ramazan Bayramına erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 

Elbette ki, Ramazan ayının en büyük faziletlerinden bir tanesi de sahip olduğumuz nimetlerin kıymetini anlamamızdır. Birey olarak insanı fiziken hayatta tutan gıdaların yanında bireylerin bir araya gelerek oluşturdukları toplumları hayatta tutan da başta üzerinde yaşadıkları vatan toprağı, adaletine sığındıkları devletleri ile birlik, beraberlik ve dostluk içinde yaşama azim ve kararlılığıdır.

Bu bakımdan insan onuruna yaraşır hayat sürebilecek yeterlilikte bir gelir, üzerinde huzur ve güven içinde barınabileceğimiz bir vatan, bizleri koruyan ve gözeten bir devletin varlığı, bizlere Allah’ın bahşettiği en büyük nimettir.

Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri olarak ülke içinde elde edilen gelirin toplumun tüm kesimlerine adil bir biçimde dağıtılması, ülkemizde huzur, barış, adalet ve güven ortamının tesis edilmesi noktasında son derece önemli bir görevi ifa ettiğimizin bilincindeyiz. Allah’ın bizlere sunduğu bu nimetlerden bizleri mahrum bırakmak adına milletimizin birliğine, devletimizin varlığına karşı içeriden ve dışarıdan yürütülen her türlü terör eylemine, hile ve desiselere karşı sahip olduklarımızı korumanın ve savunmanın bir namus borcu olduğuna inanıyoruz. 

Sahip olduklarının kıymetini bilmeyenler ve buna uygun davranmayanlar, sahip olduğu bütün bu değerleri kaybetmeye mahkûmdur. Bugün İslam coğrafyasını kuşatan ateşin; bu bölgede yaşayan milletlerin geçmişte düştükleri gaflet uykusu nedeniyle girdikleri macera sonunda milli birlik ve beraberliklerini kaybetmeleri neticesinde ortaya çıktığını unutmamak gerekmektedir.

Kur’an-ı Kerim’in ilk emri “Oku”; tüm dünyayı, olayları, insanları, doğruyu ve yanlışı idrak etme, karar verme ve taraf olma zorunluluğumuzu ortaya koyar. Bu çerçevede geride bıraktığımız Ramazan ayının yalnızca açlık ve tokluk anlamında değil, sahip olduğumuz tüm nimetler bağlamında bizleri derin bir tefekkür süzgecinden geçirmiş olmasını ümit ediyorum.  Tüm insanlara rahmeti, bereketi ve kurtuluşu müjdeleyen Ramazan ayının sonunda eriştiğimiz bayramın bizler için her manada kurtuluşu müjdelemesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Hem yurdumuzda hem de başta İslam âlemi olmak üzere dünyanın dört bir yanında birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesi, huzurun ve güvenin hâkim olması, açlık ve sefaletin son bulması, Müslüman kardeşlerimiz üzerinde oynanan oyunların bozulması, Müslümanların kan ve gözyaşı üzerine yapılan plan ve projelerin çökmesi, bilerek veya bilmeyerek bu kirli oyunların bir parçası ve piyonu olarak hareket edenlerin gerçekleri görmesi, bu mübarek günlerde Yüce Yaradan’dan en büyük dileğimizdir. 

Her gün onlarca vatandaşımızı ve güvenlik görevlisi vatan evladımızı terör belasına kurban verdiğimiz şu günlerde, sahip olduklarımızın kıymetini anlayarak bu değerlerimizi canları pahasına müdafaa eden, vatanımızın bekası için mücadele veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz ile terör kurbanlarını bir kez daha rahmetle anıyor; tüm milletimizin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, sağlık ve esenlikler diliyorum

 

Türkiye Kamu-Sen Artvin İl Temsilciliği adına

İsrafil BAYRAK

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı

 

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir