“TÜRK MİLLETİ ASİLDİR, SOYKIRIM YAPMAZ!”

“TÜRK MİLLETİ ASİLDİR, SOYKIRIM YAPMAZ!”

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi’nin Ermenilere 1915’te soykırım yapıldığına ilişkin skandal iddiaları hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.  Soykırım ve zulümle anılmamış Türk tarihinin düzmece iftiralarıyla lekelemeyeceklerinin altını çizen Geylan, “Türk Milleti geçmişinde soykırım ve kölelik göremeyeceğiniz nadir milletlerdendir.” dedi.

Genel Başkan Geylan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“ABD Temsilciler Meclisi, Ermenilere 1915’te soykırım yapıldığı iddialarına dair tasarıyı kabul etmiş. Dinime söven bari Müslüman olsa! Bu kovboy torunlarına, Kızılderili soykırımı ve kölelik sistemiyle malum tarihlerini hatırlatırız.

Bilinen Dünya tarihinin her safhasına rengini vermiş fakat asla soykırım ve zulümle anılmamış Türk tarihini, düzmece iftiralarıyla lekeleyebileceklerini zanneden ABD meclisi üyeleri bilsin ki, Türk Milleti geçmişinde soykırım ve kölelik göremeyeceğiniz nadir milletlerdendir.

Ayrıca tarihin derinliklerine inmeyi bırakın; sadece şu son elli yılda sözde “Demokrasi ve insan hakları” adına dünyanın dört bir yanında dökülen yüzbinlerce masumun kanı ABD emperyalizminin kirli ellerindedir! Yalan ve iftiralar, tertemiz tarihimizi kirletemeyecektir!”

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir